««  « Grudzień 2009 »  »»

Kto za tym stoi?

Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” to największy manipulator. Wodę z mózgu robi nam też tygodnik „Polityka”. Jeżeli chodzi o telewizję, na tym polu w sztuce manipulacji prym wiedzie TVN  więcej »
2009-12-08 - Kronika Tygodnia

Nowa moda - sprzątaczki leczą zęby

Problem przedstawiania siebie w sposób bardziej korzystny jest chyba "stary ewolucyjnie", bo na pewno obecny w świecie zwierząt. Motywacje to zwiększenie swojego bezpieczeństwa (ptaki imitujące syk węża) lub zwiększenie szans na łup. więcej »
2009-12-09 - Różne / Internet

Za zdjęcie dostał kino

Michał Banaś, uczeń I LO w Zamościu, zajął pierwsze miejsce w drugiej edycji konkursu fotograficznego "Wakacje w Europie". Za pracę "Lwów 4" w nagrodę otrzymał kino domowe. więcej »
2009-12-14 - Dziennik Wschodni

Peryferyjni czy europejscy?

Zagadnienia peryferyjności regionów, problemy demograficzne, źródła finansowania rozwoju obszarów transgranicznych oraz zadania punktów informacji w regionie zamojskim w roku 2010 były tematem seminarium "Partnerstwo Wschodnie a rozwój polsko-ukraińskiego obszaru transgranicznego", zorganizowanego 4 grudnia 2009 r. przez Centrum Informacji Europejskiej "Europe Direct", działającego przy Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu więcej »
2009-12-15 - Kronika Tygodnia

Finał Wakacji w Europie

Michał Banaś, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, zajął pierwsze miejsce w II edycji konkursu fotograficznego WAKACJE W EUROPIE, którego organizatorami byli CIE Europe Direct, działające przy Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu oraz Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne. Za pracę "Lwów 4" otrzyma! kino domowe więcej »
2009-12-15 - Kronika Tygodnia

Kształcenie transgraniczne

Rozmowa z dr hab. Andrzejem Miszczukiem, profesorem UW autorem projektu standardu dydaktycznego da specjalności gospodarka transgraniczna, prowadzonej na studiach I stopnia kierunku ekonomia w ramach projektu "Kadry dla gospodarki transgranicznej Program wzmocnenia potencjału dydaktycznego WSZiA w Zamościu" prowadzonego w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamosciu. więcej »
2009-12-16 - Tygodnik Zamojski

Stypendia Ministra

9 studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu otrzymało stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za szczególne osiągnięcia w nauce i w sporcie. W przeliczeniu na liczbę studentów zamojska uczelnia jest pod tym względem liderem naszego regionu. Studenci otrzymają, z wyrównaniem od października, stypendium miesięczne (przyznawane na rok akademicki) w wysokości 1 300 zł. więcej »
2009-12-16 - Tygodnik Zamojski