««  « Październik 2010 »  »»

MULTILINGUAL IDEAL CITY

"Luknij fader przez łindoł jak te bojsy się fajtują na tej stricie" - polski, angielski, a może gwara śląska? Te i inne ciekawostki językowe poznali uczestnicy Europejskiego Dnia Języków, 23 września br. Organizatorami tego święta wielojęzyczności były Stowarzyszenie "Projekt - Europa", CIE Europe Direct oraz Studium Języków Obcych Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Multilingual Ideal City, Europejski Dzień Języków, jest świętem wielojęzyczności, miasto Zamość doskonałym - przykładem wielokulturowości. więcej »
2010-10-06 - Tygodnik Zamojski

Stypendia i praca dla studentów WSZIA

Dziekani dr Bogusław Klimczuk i dr Janusz Skwarek (prodziekan Wydziału Fizjoterapii i Pedagogiki) odbyli, w ramach programu Erasmus (Teacher Staff Mobility), szkolenia w Niemczech (13-20 września). Wizytowali również firmy, w których odbywają się praktyki zamojskich studentów z budownictwa i ekonomii. Firmy MAAS Profile, NOVATECH, Barthau Anhangerbau gwarantują studentom zdobycie ciekawych doświadczeń zawodowych i oferują bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia. więcej »

Dziekan Skwarek uhonorowany

Dr Janusz Skwarek, prodziekan Wydziału Fizjoterapii i Pedagogiki w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu, otrzymał z rąk Marszałka Sejmiku Wojewódzkiego w Łucku honorowe wyróżnienie za rozwój stosunków polsko-ukraińskich w dziedzinie pedagogiki i profesjonalne przygotowanie przyszłych pedagogów na Wołyniu. więcej »

JAKIE WYCHOWANIE?

"Główne zadania pedagogiki jutra" to hasło międzynarodowej konferencji, której organizatorem jest Katedra Pedagogiki Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. 7-8 października zamojska uczelnia będzie gościła grupę ukraińskich naukowców z Narodowego Uniwersytetu im. Lesi Ukrainki z Łucka. więcej »

Stypendia i staże w Niemczech

Czwórka studentów za kilka dni wróci ze stypendiów ERASMUSA w Niemczech, a na ich miejsce już pojechała kolejna czwórka, tym razem absolwentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu więcej »

BiOZ na budowie

Dariusz Pudlo, starszy inspektor i specjalista z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie, oddział w Zamościu swoim wystąpieniem na temat "Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia na budowie - wymagania, wyzwania, procedury kontrolne" zainaugurował cykl spotkań pod szyldem "Zamojskie Forum Budownictwa", którego organizatorem jest Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu. więcej »

Wakacje w Europie

Jeszcze do końca października można zgłaszać swoje prace do konkursu fotograficznego "Wakacje w Europie" więcej »

Czas na studia

Oficjalnie nowy rok akademicki rozpoczną studenci i wykładowcy dwóch wyższych uczelni w Zamościu więcej »
2010-10-19 - Kronika Tygodnia

GRADUACJA 2010

Uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów I i II stopnia dla wszystkich kierunków, czyli administracji, ekonomii, informatyki i ekonometrii, pedagogiki oraz fizjoterapii odbędzie się w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji 22 października br. więcej »

Zniknęły indeksy

Tradycyjne zastąpiliśmy e-indeksami, bo cała dokumentacja studenta z przebiegu studiów jest zawarta w systemie elektronicznym. więcej »

Wyższa kategoria dla wydziału

Wydział Fizjoterapii i Pedagogiki Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu awansował w kategoryzacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. więcej »
2010-10-20 - Tygodnik Zamojski

2700 zł dla absolwenta stażysty!

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego "Kadry dla gospodarki transgranicznej. Program wzmocnienia potencjału dydaktycznego WSZiA w Zamościu." więcej »

4 MILIONY DZIECI Z IN VITRO

z prof. Krzysztofem Marczewskim, ordynatorem oddziału nefrologii szpitala papieskiego w Zamościu, dziekanem Wydziału Fizjoterapii i Pedagogiki WSZiA, etykiem, członkiem Europejskiej Grupy ds. Etyki w Nauce i Nowych Technologiach