««  « Październik 2011 »  »»

Innowacyjne kształcenie inżynierów budownictwa

O poziomie kształcenia na studiach w dużej mierze decyduje program i metody przekazywania wiedzy. Budownictwo jako kierunek zamawiany realizowany już trzeci rok przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu charakteryzuje się innowacyjnymi metodami kształcenia. Ogromne znaczenie dla kierunku mają praktyki zawodowe oraz zajęcia warsztatowe. więcej »
2011-10-05 - MM Moje Miasto Zamość

WSZiA zainaugurowała nowy rok akademicki

Nie tylko studenci pierwszego roku wzięli udział w dzisiejszej inauguracji roku akademickiego 2011/2012 w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. To była już piętnasta taka uroczystość zamojskiej uczelni. więcej »
2011-10-12 - Dziennik Wschodni

Piotr Szymański: Zasłużony Dla Kultury Polskiej

Odznaczenie Zasłużony dla Kultury Polskiej zostało Piotrowi Szymańskiemu przyznane przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego. Wnioskowało o to Stowarzyszenie Art. Avanti. Medal wręczał artyście prezydent Marcin Zamoyski. Uroczystość odbyła się we wtorek w Ratuszu. więcej »
2011-10-13 - MM Moje Miasto Zamość

Inauguracja roku akademickiego: Studenci z UTW zaczynają naukę

Kiedy 10 lat temu po raz pierwszy w Zamościu ruszał Uniwersytet Trzeciego Wieku słuchaczy było ledwie 60. Teraz ta nietypowa szkoła liczy już w setki studentów. Dzisiaj rozpoczęli kolejny rok swojej nauki. Wszyscy niecierpliwie czekają na pierwsze zajęcia. więcej »
2011-10-13 - MM Moje Miasto Zamość

Uniwersytet pełen profesorów życia

Przy stuprocentowej frekwencji studentów i pełnej sali w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" nowy rok akademicki zainaugurowali najstarsi żacy w Zamościu z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. więcej »
2011-10-25 - Gazeta Zamojska

Gaudeamus po raz piętnasty

11 października odbyła się uroczysta XV Inauguracja Roku Akademickiego 2011/12. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele św. Katarzyny w Zamościu. Następnie władze, studenci i zaproszeni goście przeszli do Centrum "Synagoga". więcej »
2011-10-25 - Gazeta Zamojska

Języki obce dadzą się lubić

Paulo Cozza, gwiazda telewizyjnego programu „Europa da się lubić” będzie gościem II Europejskiego Dnia Języków. Spotkanie z sympatycznym Włochem odbędzie się 5 listopada w zamojskiej Galerii Twierdza. więcej »
2011-10-31 - Kronika Tygodnia