Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Marzec 2012 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

WSZiA zaprasza na dzień otwarty uczelni

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu zaprasza na dzień otwarty uczelni. W programie m.in. warsztaty, spotkania z wykładowcami i studentami oraz muzyczna niespodzianka. więcej »
2012-03-02 - Gazeta Miasta

Dlaczego warto studiować w WSZiA? Dzień otwarty uczelni

- Bo nasi wykładowcy są naprawdę fajni i mili. Można z nimi swobodnie porozmawiać i nie czujemy dystansu – odpowiedziała nam na to kluczowe pytanie studentka fizjoterapii, Dorota. 7 marca Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu otworzyła swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych. A tych przyszły prawdziwe tłumy. Uczelnia przygotowała na ten dzień masę atrakcji. więcej »
2012-03-07 - Nasze miasto

Dzień Otwarty w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu

Czy możemy dokonywać wyboru na podstawie wyłącznie super kampanii reklamowych, kolorowych ulotek czy ogłoszeń w mediach? Zobaczyć uczelnię i spotkać się z tymi, którzy już studiują – posłuchać ich opinii. Taki cel przyświeca organizacji przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji – Dnia Otwartego. więcej »
2012-03-07 - Różne / Internet

III Transgraniczne Targi Pracy

18 kwietnia 2012 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu zorganizowane zostaną III TRANSGRANICZNE TARGI PRACY przygotowane przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu w ramach projektu "Kadry dla gospodarki transgranicznej. Program wzmocnienia potencjału dydaktycznego WSZiA w Zamościu" współfinanoswanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. więcej »
2012-03-08 - Różne / Internet

Dzień Otwarty w WSZiA

Zamojska straż pożarna i pogotowie ratunkowe na sygnale z czerwonymi kogutami zajechały na parking Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu przy Sienkiewicza 22a, 7 marca. Na środku placu, z przodu poloneza leżał zakrwawiony mężczyzna, w środku kierowca i pasażerka, również zakrwawieni z rozległymi obrażeniami ciała. Na szczęście była to tylko symulacja ratunkowej akcji powypadkowej, którą obejrzało ponad 400 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Uczniowie przyjechali na Dzień Otwarty Uczelni. więcej »
2012-03-12 - Roztocze Online

Dokąd zmierza zamojski rynek pracy?

Bezrobocie w Zamościu dotyka już nie pojedynczych osób w rodzinie, ale nabiera charakteru syndromu. Co piąty bezrobotny pracuje na czarno. Ale choć brzmi to mało prawdopodobnie, w przypadku poprawy koniunktury gospodarczej w kolejnych latach, a zwłaszcza po koniec tej dekady, firmy mogą mieć problemy ze znalezieniem pracowników. więcej »
2012-03-12 - Roztocze Online

Co nas czeka na zamojskim rynku pracy?

Mniejsza liczby osób zdolnych do pracy oraz mniejsza liczba absolwentów może doprowadzić do tego, że firmy będą mieć problemy ze znalezieniem pracowników - tak wynika z prognozy rynku pracy w Zamościu i powiecie zamojskim na 2020 rok. Badania przeprowadził zespół pracowników Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy.

więcej »
2012-03-13 - eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Praca za 1500 zł brutto? Czemu nie!

Taki jest jeden z wniosków wynikających z badań, które prowadzili naukowcy z WSZiA w Zamościu. Co jeszcze z nich wynika? Szczegóły poniżej. więcej »
2012-03-13 - MM Moje Miasto Zamość

W jakim kierunku zmierza zamojski rynek pracy

Na przełomie roku zespół pracowników Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu (dr Mieczysław Kowerski, mgr Jarosław Bielak, mgr Dawid Długosz, mgr Mariusz Poninkiewicz oraz ankieterzy: mgr Monika Garbarz, Bartłomiej Koczyński, mgr Magdalena Korga, Mariola Wasyluk, mgr Magdalena Wierzańska, Paweł Zawiślak) przeprowadził na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu badania w wykonał prognozy rynku pracy w mieście i powiecie zamojskim.

więcej »
2012-03-13 - Gazeta Miasta

Principia Newtona wydane po 300 latach

 Rok 1687 uważa się za symboliczną datę powstania nowożytnej fizyki. W tymże roku Newton opublikował swoje "Philosophiae naturalis principia mathematica?. Musieliśmy czekać ponad 300 lat na pierwszy polski przekład tego epokowego dzieła. Wydała je m.in zamojska WSZiA. więcej »
2012-03-21 - Tygodnik Zamojski

Nagroda dla wydawnictwa WSZiA

Wydany przez Konsorcjum Akademickie przekład "Principiów" Isaaca Newtona zdobył główną nagrodę – Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w prestiżowym konkursie wydawnictw naukowych. Rywalizacja o najlepszą szatę edytorską została rozstrzygnięta podczas XVIII Wrocławskich Targów Książki Naukowej. więcej »
2012-03-22 - eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Puchar ministra dla WSZiA

Wydany przez Konsorcjum Akademickie przekład „Principiów” Isaaca Newtona zdobył główną nagrodę – Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w prestiżowym konkursie wydawnictw naukowych, podczas XVIII Wrocławskich Targów Książki Naukowej. więcej »
2012-03-22 - Roztocze Online

Lekarski eksperyment w gimnazjum

Zamojskie gimnazjum nr 1, przy współpracy z Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Zamościu, realizuje eksperyment pedagogiczny pod nazwą "Odważnie spełniaj swoje marzenia - zostań lekarzem". - W projekcie uczestniczą ci uczniowie, którzy chcą rozwijać swoje ...

więcej »
2012-03-23 - eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Uczelnie prywatne kontra niż i nieprzychylny rząd

Niepubliczne szkoły wyższe są finansowane tylko z czesnego studentów, mimo że mogłyby otrzymać dotację na prowadzenie studiów stacjonarnych

więcej »
2012-03-24 - Różne / Internet

Wypadek samochodowy, miecze świetlne i barszcz ukraiński czyli Dzień Otwarty na WSZiA

Zamojska straż pożarna i pogotowie ratunkowe na sygnale z czerwonymi kogutami zajechały na parking Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Na środku placu, z przodu poloneza leżał zakrwawiony mężczyzna, w środku kierowca i pasażerka, również zakrwawieni z rozległymi obrażeniami ciała. Nie był to prawdziwy wpadek, a symulacja ratunkowej akcji powypadkowej, którą obejrzało ponad 400 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Tak rozpoczął się Dzień Otwarty Uczelni. więcej »
2012-03-26 - Wprost

O doradztwie zawodowym w szkołach

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu już w najbliższy czwartek czyli 29 marca, zaprasza dyrektorów i nauczycieli na seminarium z zakresu doradztwa zawodowego. Seminarium odbędzie się o godz. 12.00 w siedzibie uczelni Collegium Maius, przy ulicy Akademickiej 4 w Zamościu, w sali nr 5.

więcej »
2012-03-27 - Roztocze Online

II Międzynarodowy Turniej Szachowy

Sekcja szachowa działająca w Wyższej Szkole Zarzadzania i Administracji w Zamościu zaprasza do rozgrywek w II Międzynarodowym Turnieju, który odbędzie się 14 kwietnia od godz.13.00 w budynku uczelni Collegium Novum przy Sienkiewicza 22a. więcej »
2012-03-27 - Roztocze Online

WSZiA współpracuje z Urzędem Statystycznym

We wtorek podpisane zostało porozumienie o współpracy między Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Zamościu, a Urzędem Statystycznym w Lublinie. Ma to zaowocować wymianą informacji oraz zapewnieniem kadrze i studentom uczelni dostępu do danych statystycznych. więcej »
2012-03-28 - MM Moje Miasto Zamość

WSZiA podpisała umowę z Urzędem Statystycznym

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu we wtorek (27 marca) podpisała umowę o współpracy z Urzędem Statystycznym w Lublinie. - Nasze działania, razem podejmowane, od co najmniej kilku lat, zostały sformalizowane umową – mówił po podpisaniu dokumentów Krzysztof Markowski, dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie. więcej »
2012-03-28 - eZamość - Regionalny Portal Informacyjny


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska