««  « Listopad 2013 »  »»

Kulturoterapia przyniosła efekty

- Dla mnie największą satysfakcję dał fakt totalnej przemiany dzieci, z którymi pracowałam. Proszę mi wierzyć, że początki projektu nie były łatwe i nawet przykro jest do tego wracać. A potem nie mogłam skończyć zajęć, bo słyszałam „Proszę Pani zróbmy może jeszcze i to... - opowiadała Dorota Sołoducha, nauczyciel i pedagog podczas jednego ze spotkań upowszechniających wyniki projektu „Zintegrowany model kultu-roterapii młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym". Pani Dorota prowadziła zajęcia z dramoterapii, a sam projekt z końcem listopada zamyka Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu. więcej »
2013-11-06 - Tygodnik Zamojski

Potencjał drzemiący we wrzących kamieniach

- Nazwa zeolit pochodzi z języka greckiego (dzeo - wrzeć, kipieć i lithos -kamień, skała) - wyjaśniał dr hab. inż. Wojciech Franus podczas seminarium zorganizowanego 22 października br. przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w ramach projektu „Opracowanie innowacyjnego modelu transgranicznego wykorzystania tufów zeolitowych". Grupę minerałów zeolitowych odkrył w połowie XVIII wieku Axel Frederic von Cronstedt, szwedzki chemik i mineralog. Prof. Wojciech Franus w swoim referacie pokazał tufy zeolitowe jako minerały o ogromnym potencjale, z którego korzystamy w przeróżnych dziedzinach codziennego życia. więcej »
2013-11-06 - Tygodnik Zamojski

Studia podyplomowe - szansa na nowe kwalifikacje!

Wychowanie fizyczne, ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, prawo pracy, informatyka dla nauczycieli, oligofrenopedagogika oraz podyplomowe studia pedagogiczne - na te wymienione kierunki studiów podyplomowych trwa jeszcze rekrutacja w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. Pierwsze zajęcia są planowane na połowę listopada. więcej »

Inne spojrzenie na pacjenta

W piątek odbyła się cykliczna konferencja Katedry Fizjoterapii WSZiA. więcej »
2013-11-16 - Roztocze Online