««  « Kwiecień 2013 »  »»

Niskie bezrobocie wśród absolwentów WSZiA

Tak wynika z raportu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. Zestawienie zawiera dane o liczbie absolwentów w roku akademickim 2010/2011 w porównaniu z liczbą bezrobotnych absolwentów zarejestrowanych w urzędach pracy pod koniec maja 2012 r. więcej »
2013-04-05 - eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Wysokie bezrobocie wśród absolwentów uczelni

Z danych przedstawionych przez Wojewódzki Urząd Pracy wynika, że zamojskie uczelnie „kształcą” dużą liczbę bezrobotnych. Statystyki są bardziej optymistyczne jedynie w przypadku WSZiA. Gdzie szukać winy? Z przedstawionego raportu wynika, że bezrobotnymi przeważnie zostają absolwenci popularnych kierunków jak np. administracja czy pedagogika. więcej »
2013-04-05 - Nasze miasto

WSZiA będzie miała wsparcie z Rzeszowa

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu ma nowego założyciela. Jest to Stowarzyszenie Promocji i Przedsiębiorczości w Rzeszowie, jednoczesny założyciel Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Oprócz korzyści biznesowych, uczelnia będzie mogła zaoferować studentom inną ofertę.  więcej »
2013-04-05 - Radio Lublin

WSZiA zmienia założyciela i zapowiada nową ofertę

2013-04-06 - eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Wykład o rynku wymiany informacji gospodarczych w Polsce

Wykład otwarty pt. "Rynek wymiany informacji gospodarczych w Polsce" odbędzie się dzisiaj (6 kwietnia) w Zamościu. W trakcie wykładu poruszane będą zagadnienia związane m.in. z udostępnianiem i wymianą danych gospodarczych, rejestrem dłużników, oceną wiarygodności finansowej osób fizycznych i przedsiębiorców czy tzw. "miękką windykacją".  więcej »
2013-04-06 - eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Gra rynkowa WSZiA

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu zmienia się. Jak twierdzi rektor, dr Jan Andreasik, to odpowiedz na dynamiczną sytuację na rynku pracy. W piątek, 5 kwietnia odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której przedstawiciele założycieli WSZiA prezentowali dziennikarzom mediów lokalnych plany szkoły na najbliższe lata.

2013-04-06 - Roztocze Online

Studia wyższe. Nowa jakość kształcenia dzięki współpracy uczelni zamojskiej i rzeszowskiej

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu ma nowego założyciela. To Stowarzyszenie Promocji Przedsiębiorczości Innowacje. Jest ono już założycielem m.in. Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uczelnie chcą wspólnie wprowadzać nowe rozwiązania edukacyjne i poprawiać jakość kształcenia, by młodym ludziom ułatwić start na lokalnym rynku pracy. więcej »
2013-04-07 - Różne / Internet

WSZiA lepsza!

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu zmienia założyciela i zapowiada nową jakość kształcenia. O tym rozmawiano podczas konferencji 5 kwietnia więcej »
2013-04-09 - Kronika Tygodnia

Ma być łatwiej o pracę

Nowe kierunki studiów: informatykę inżynierską oraz finanse i rachunkowość otworzy po wakacjach zamojska WSZiA.

2013-04-10 - Tygodnik Zamojski

Weź udział w konkursie Sigma Kwadrat

Niecały tydzień pozostał szkołom na zgłoszenie się do rywalizacji w IV Lubelskim Konkursie Statystyczno-Demograficznym Sigma Kwadrat. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, w tym roku m.in. tablety, aparaty cyfrowe i multimedialne kursy językowe. więcej »
2013-04-10 - Radio Lublin

WSZiA zmienia właściciela i zapowiada nową jakość kształcenia

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji ma nowego założyciela - SPP Innowacje - jest nim założyciel Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, który, poprzez Europejskie Centrum Certyfikacji, jest również pośrednio założycielem Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Razem uczelnie tworzą Konsorcjum Akademickie.

2013-04-11 - Gazeta Miasta

WSZiA stawia na nowoczesność

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu ma nowego założyciela. Jest to Stowarzyszenie Promocji i Przedsiębiorczości w Rzeszowie, jednoczesny założyciel Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i współzałożyciel Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie. To nie jedyna zmiana. Uczelnia ma rozszerzyć swoją ofertę przy badaniach dla przedsiębiorców oraz zaoferować studentom nową ofertę. więcej »
2013-04-15 - Gazeta Zamojska

Weź udział w konkursie Sigma Kwadrat

To ostatni dzwonek na zgłoszenie się do rywalizacji w IV Lubelskim Konkursie Statystyczno-Demograficznym Sigma Kwadrat. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, w tym roku m.in. tablety, aparaty cyfrowe i multimedialne kursy językowe. więcej »
2013-04-15 - eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Nowoczesne budownictwo

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu finalizuje z końcem kwietnia br. projekt realizowany na kierunku zamawianym - budownictwie. Tytuł projektu: Dbamy o tradycję -budujemy nowocześnie. Program wsparcia kierunku budownictwo WSZiA w Zamościu. Całkowity budżet projektu wyniósł 1 657 586,95 zł. A na stypendia dla studentów tego kierunku wydano 709 996,80 zł. więcej »
2013-04-24 - Tygodnik Zamojski

Studiuj informatykę w Zamościu!

5100 zł to mediana wynagrodzenia informatyka w Polsce wg firmy HR Sedlak&Sedlak. Specjaliści mówią o rewolucji w sektorze IT, którą wywołała informatyczna chmura. Zdaniem Wojciecha Gurgula, prezesa PGS Software, branża informatyczna nie przeżywa kryzysu, a dobrzy programiści będą jeszcze długo w cenie i to w każdym rejonie świata (manager.money.pl). więcej »
2013-04-24 - Różne / Internet

Akademicki Klaster Inżynierii Wiedzy

W Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu rozpoczyna działalność Akademicki Klaster Inżynierii Wiedzy.

2013-04-25 - Roztocze Online