««  « Maj 2014 »  »»

Zamojski Konkurs Informatyczny rozstrzygnięty

23 gimnazjalistów z 8 gimnazjów miasta Zamość oraz okolicznych gmin uczestniczyło 28 kwietnia 2014 r. w pierwszej edycji Zamojskiego Konkursu Informatycznego z elementami Matematyki. Zwycięzcą konkursu, którego organizatorem było Akademickie Liceum Ogólnokształcące, został Piotr Samborski z Gimnazjum nr 4 w Zamościu. więcej »

TELC w WSZiA

WSZiA organizuje intensywny kurs języka angielskiego przygotowujący do międzynarodowego egzaminu TELC na poziomach B1 lub B2. Kurs przeznaczony jest również dla osób spoza WSZiA w Zamościu. więcej »
2014-05-06 - Kronika Tygodnia

Praktyki dla nauczycieli przedmiotów zawodowych i instruktorów praktycznej nauki zawodu

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu realizuje projekt „Dydaktyka bliska gospodarce. Praktyki zawodowe dla nauczycieli przedmiotów zawodowych i instruktorów praktycznej nauki zawodu." w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki. więcej »

INTENSYWNY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji organizuje intensywny kurs języka angielskiego przygotowujący do międzynarodowego egzaminu TELC na poziomach B1 lub B2. Kurs przeznaczony jest również dla osób spoza uczelni. A specjalna oferta dotyczy studentów. więcej »
2014-05-07 - Tygodnik Zamojski

Gimnazjaliści - informatycy

Piotr Samborski z Gimnazjum nr 4 w Zamościu wygrał I Zamojski Konkurs Informatyczny z elementami matematyki, zorganizowany 28 kwietnia br. przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące, działające przy Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. więcej »
2014-05-07 - Tygodnik Zamojski

BEZPIECZNE WAKACJE – czyli piknik dla gimnazjalistów

Wakacje to nie tylko okres wolny od nauki, ale również troska o bezpieczny i przyjemny wypoczynek. Stąd też Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Zamościu wraz z Zamojską Kliniką Rehabilitacji, kierując się hasłem: „Bezpieczne wakacje" organizuje imprezę plenerową - piknik tematyczny połączony z konkursami. więcej »
2014-05-15 - Gazeta Miasta

Jak spędzić wakacje bezpiecznie? Piknik dla gimnazjalistów

Najpierw przeprowadzone zostanie szkolenie, a później zaplanowano konkursy, w których zdobytą wiedzę będzie można sprawdzić w praktyce. Do udziału w pikniku "Bezpieczne wakacje" uczniów trzecich klas gimnazjów zapraszają Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Zamościu wraz z Zamojską Kliniką Rehabilitacji przy WSZiA. więcej »
2014-05-16 - Tygodnik Zamojski

„Bezpieczne wakacje” – zapisy

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Zamościu wraz z Zamojską Kliniką Rehabilitacji chcą przygotować gimnazjalistów do zbliżających się wakacji, ponieważ jak informują organizatorzy, „wakacje to nie tylko okres wolny od nauki, ale również troska o bezpieczny i przyjemny wypoczynek”. więcej »
2014-05-19 - Roztocze Online

Zamojskie uczelnie w rankingu "Perspektyw"

Ukazały się wyniki rankingu szkół wyższych "Perspektywy 2014". W zestawieniu niepublicznych uczelni magisterskich Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu zajęła 38 miejsce w kraju, 2 w województwie lubelskim. Z kolei w rankingu państwowych wyższych szkół zawodowych zamojska PWSZ zajęła 16 miejsce. więcej »
2014-05-22 - eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

PWSZ, WSZiA i WSHE w rankingu Perspektyw

W tegorocznym rankingu szkół wyższych „Perspektywy 2014” pierwsze miejsce należy bezsprzecznie do Uniwersytetu Warszawskiego. Jak jest w przypadku zamojskich uczelni? więcej »
2014-05-22 - Tygodnik Zamojski

Bezpieczne wakacje - piknik dla gimnazjalistów

Piknik p.h. "Bezpieczne wakacje" odbędzie się w piątek (23 maja) na placu przy budynku WSZiA w Zamościu, przy ulicy Akademickiej 4. Imprezę skierowaną do gimnazjalistów organizuje Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Zamościu wraz z Zamojską Kliniką Rehabilitacji. więcej »
2014-05-23 - eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Gimnazjaliści rywalizowali w udzielaniu pierwszej pomocy

Piknik tematyczny p.h. "Bezpieczne wakacje" połączony z konkursem dla gimnazjalistów odbył się dziś (23 maja) w Zamościu. W konkursie uczestniczyło 10 drużyn. Najlepsi okazali się gimnazjaliści z Miączyna. Plenerową imprezę zorganizowało Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Zamościu wraz z Zamojską Kliniką Rehabilitacji. więcej »
2014-05-23 - eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Ananasy, pokrzywy i ratowanie życia

Akademickie Liceum Ogólnokształcące i Zamojska Klinika Rehabilitacji postawili wczoraj na „Bezpieczne wakacje”. więcej »
2014-05-24 - Roztocze Online

Konferencja we Lwowie

Projekt, który realizujemy wspólnie z polskimi partnerami jest dobrym przykładem na to, że kontakty polsko - ukraińskie mogą mieć wymiar nie tylko polityczno - gospodarczy lecz również naukowo - badawczy - mówił prof. dr hab. Zinoviy Blikharskyy, kierownik Katedry Konstrukcji Budowlanych i Mostów Politechniki Lwowskiej otwierając konferencję naukową zorganizowaną w ramach projektu „Opracowanie innowacyjnego modelu transgranicznego wykorzystania tufów zeolitowych". więcej »
2014-05-27 - Kronika Tygodnia

Informatyka w medycynie

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu realizuje aktywną współpracę naukową z innymi uczelniami i instytucjami naukowo-badawczymi Europy Środkowo-Wschodniej. Jednym z przedsięwzięć w bieżącym roku jest współorganizacja międzynarodowego seminarium "International Workshop on Biomedical Technologies" w ramach konferencji "Digital Technologies", które odbędzie się od 9 do 11 lipca 2014 r. w Zilinie na Słowacji. więcej »
2014-05-27 - Kronika Tygodnia

Stypendia dla uczniów ALO

Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji – uczelni będącej organem prowadzącym Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, dzięki pozyskaniu strategicznego partnera funduje po 20 miejsc bezpłatnej nauki przez cały okres kształcenia, w klasach technologie internetowe oraz medycyna i farmacja. więcej »
2014-05-30 - eZamość - Regionalny Portal Informacyjny