««  « Lipiec 2016 »  »»

BERŁO REKTORA JEST NA SWOIM MIEJSCU

Rozmowa z dr. Stanisławem Wieczorkiem, rektorem Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu

- Wakacje to czas gorący w uczelniach, rekrutacja i przyjęcia na studia. Jakie w tym roku uczelnia proponuje kierunki?

- Zgodnie z hasłem tegorocznej kampanii uczelnia koncentruje się na kierunkach praktycznych, które dają konkretne przygotowanie do zawodu. Są to fizjoterapia, informatyka i administracja. O każdym z kierunków można powiedzieć bardzo dużo. Wizytówką naszej fizjoterapii jest świetnie funkcjonująca Klinika Rehabilitacji, która jest siedzibą lubelskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji. Bez fałszywej skromności mogę powiedzieć o najlepszej kadrze medycznej w kraju i największej liczbie stypendystów ministra na tym kierunku. Informatyka z kolei to specjalistyczne laboratoria i ścisła współpraca z firmami informatycznymi w kraju i za granicą. Administracja jest kierunkiem menadżerskim, który łączy wiedzę i kompetencje z zakresu nauk prawnych, ekonomii i zarządzania. Śmiem twierdzić, że nie ma samorządu w województwie lubelskim, gdzie nie ma przynajmniej jednego absolwenta WSZiA studiów licencjackich lub podyplomowych tego kierunku.

2016-07-06 - Tygodnik Zamojski

Moja wieś w Unii Europejskiej

Oczami dzieci widzimy wieś w Unii Europejskiej już ósmy raz. Można powiedzieć, że w tym roku oglądania było naprawdę sporo, bo na konkurs plastyczny organizowany każdego roku przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli z siedzibą w Sitnie oraz Punkt Informacji Europejskiej „Europe Direct” przy Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu wpłynęło prawie 600 prac z 65 szkół podstawowych województwa lubelskiego (dla porównania: największa liczba do tej pory to 591 – w II edycji 2010 roku).

2016-07-12 - Roztocze Online